Skip to main content

DLA STUDENTÓW

Zajęcia taneczne w Studium Wychowania Fizycznego PW

Zajęcia w Zespole Politechniki Warszawskiej

Zajęcia prowadzone są przez świetnie wyszkoloną i zaangażowaną kadrę. Wymagający nauczyciele, z Kierownikiem Artystycznym na czele, dbają o możliwie najwyższy poziom artystyczny każdego członka Zespołu.
Dla nowych zespołowiczów zajęcia zorganizowane są w "Grupie początkującej", która w zależności od poziomu zaawansowania może pracować przez semestr lub rok, aż do kolejnego naboru. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy od 18:00 do 22:00. Pierwsze dwie godziny to nauka tańca. Nowi tancerze uczą się techniki, prawidłowego i jednolitego z pozostałymi członkami Zespołu wykonywania kroków podstawowych oraz najprostszych choreografii w repertuarze. Kolejne dwie godziny to nauka śpiewu, prowadzonego przez Panią Katarzynę Zemler. 
Kiedy dla tancerza kończy się praca w "Grupie początkującej"  trafia do jednej z dwóch pozostałych grup - wokalnej lub tanecznej. Zajęcia dla "Grupy wokalnej" odbywają się w poniedziałki (śpiew, taniec)  i piątki (taniec, śpiew) od 18:00 do 22:00. Taneczny repertuar w tej grupie jest równie wysoki co w "Grupie tanecznej", za to potencjał wokalny musi być bardzo wysoki. Zajęcia dla "Grupy tanecznej" odbywają się w środy i piątki  do 18:00 do 22:00 (śpiew, taniec). Poziom techniki tańca tej grupy jest bardzo wysoki, natomiast nie ma ona w repertuarze wielu partii wokalnych. Zajęcia w obu grupach prowadzi Pan Jarosław Wojciechowski, Kierownik Artystyczny Zespołu, natomiast nad umiejętnościami wokalnymi pracuje Pani Justyna Nowak.
Zespół posiada sekcję muzyczną, jaką jest "Kapela". Pracujący pod kierownictwem Pani Magdaleny Dąbek studenci poznają zarówno repertuar ludowy jak i klasyczny. Zajęcia dla tej sekcji odbywają się w poniedziałki i piątki od 18:00 do 21:00.

Zespół to taniec, muzyka, przyjaźnie i podróże. To możliwość robienia w życiu czegoś więcej, niż tylko pieniędzy.

Poza zajęciami z tańca, śpiewu i muzyki i wyjazdami na zagraniczne festiwale, w Zespole organizowane są również obozy szkoleniowe, wyjazdy na festiwale w kraju, zajęcia dla par biorących udział w Turniejach Tańca Polskiego.


Wydarzenia towarzyszące

Z Zespołem wiążą się nie tylko próby, koncerty czy wyjazdy zagraniczne, ale również wiele wydarzeń inicjowanych przez samych zespołowiczów! Można do nich zaliczyć choćby Festiwal Piosenki Miłosnej i Być Może Erotycznej, który ma za sobą prawie 30-letnią tradycję. Pomysł organizacji Festiwalu wynikał z chęci prezentowania innej formy niż śpiew i taniec ludowy. Początkowo funkcjonował jako kameralna impreza, jednak z czasem zyskiwał sobie coraz większe grono zwolenników, nie tylko w "rodzinie zespołowej", ale także w szerokich kręgach przyjaciół. Jego temat przewodni się zmienia co roku, choć charakter pozostaje kabaretowy.
Członkowie ZPiT PW pomagali tworzyć  Ogólnopolską Studencką Akcję Wytnij Hołubca, czyli uliczne happeningi mające promować polski folklor w kraju. Obecnie aktywnie wspieramy tę fantastyczną inicjatywę i mamy nadzieję, że rekordy wycinania hołubca bije z nami wielu potencjalnych tancerzy.
Od niedawna organizowane są również TEDx ZPiT PW, inspirowane konferencją naukową Sapling Foundation. Choć brzmi poważnie, tak naprawdę TEDx tworzy okazję do dowiadywania się zespołowiczów czegoś o sobie wzajemnie, a także sposobem na dzielenie się pasją lub wiedzą.
Pomysłów na wydarzenia mamy wiele, a być może Ty też chciałbyś się podzielić swoim pomysłem?
Festiwale w kraju
Obozy szkoleniowe

Przebieg naborów

Rekrutacja przebiega dwuetapowo. Kadra Zespołu poprosi, żebyście się przedstawili i powiedzieli coś o sobie, a następnie rozpocznie się przesłuchanie wokalne. Zostaniecie poproszeni o powtórzenie kilku dźwięków. Nie przejmujcie się, jeśli nigdy nie śpiewaliście. Sprawdzany jest Wasz słuch muzyczny, a nie nabyte wcześniej umiejętności.

Między czasie, Rada Zespołu zadba, żebyście się nie nudzili:)

Kiedy wszyscy uczestnicy naborów zostaną przesłuchani, przejdziecie na salę taneczną, gdzie zostaniecie podzieleni na mniejsze grupy i poproszeni o powtórzenie w kilku kroków. Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą miękkie obuwie.

Wyniki naborów przedstawimy po zakończeniu ostatniego dnia rekrutacji na stronie internetowej oraz facebooku.

Dowiedz się więcej o naborach

Napisz do Rady Zespołu

Napisz do nas na Facebooku

Zadzwoń do Kierownika Zespołu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 606687127