Skip to main content

OFERTA KONCERTOWA

DO 1,5 GODZINY REPERTUARU!

PONAD 50 MŁODYCH ARTYSTÓW NA SCENIE

MUZYKA NA ŻYWO!

Posiadamy szeroki repertuar pieśni, tańców polskich i narodowych, które prezentujemy przy akompaniamencie muzyki na żywo. Mogą być one przedstawione jako:

  • koncerty wokalne
  • wybrane układy taneczne w dostosowanym do potrzeb czasie od 10 minut (przez 20, 30, 40 minut itd.) do 1,5 godziny
  • spektakle wokalno-taneczne
  • dużych widowisk (wymagających dużej sceny na sali lub w plenerze)
  • koncerty interaktywne, integrujące wykonawców z publicznością (animacje, warsztaty tańca)

 

Program imprezy opartej o polski folklor to ciekawa oferta dla zagranicznych gości. W repertuarze posiadamy również pieśni patriotyczne, uświetniające imprezy państwowe, a także program sezonowy.

Nasze choreografie

Możemy zbudować dla Państwa program dowolnej długości do 1,5 godziny spośród aktualnych punktów repertuaru. Większość choreografii zawiera partie wokalne. Występy budujemy minimalnie na 4 pary. Dostosowujemy repertuar w zależności od Pańśtwa zapotrzebowania oraz warunków scenicznych.

Koncerty sezonowe

W zależności od przypadającego okresu w roku budujemy koncerty sezonowe - dożynkowe, kolędowe, czy patriotyczne. Dostosowujemy repertuar w zależności od Państwa zapotrzebowania oraz warunków scenicznych.

Koncerty wokalne

Koncerty wokalne to prezentacje do 55 min. Mogą one być złożone z piosenek ludowych, utworów patriotycznych, kolęd i pastorałek, pieśni sakralnych. Dostosowujemy repertuar w zależności od Państwa zapotrzebowania oraz warunków scenicznych.

Nasze choreografie

wycinaniec

Wycinaniec Polski czyli kujawiak z oberkiem to niewątpliwie wizytówka naszego Zespołu. Choreografia inspirowana jest łowicką wycinanką, a w układzie można zauważyć kształty, które przywodzą ją na myśl. Początkowo romantyczny kujawiak, przechodzi w coraz szybsze tempo, aby dać początek dynamicznemu oberkowi. Tancerze ubrani są w przepiękne, kolorowe, pasiaste stroje oraz wspaniałe haftowane bluzki. Kostium łowicki jest, obok krakowskiego, najbardziej znanym poza granicami polskim strojem ludowym.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Muzyka: Mirosław Jakubowski
Czas: 7

Krakowiak

Nie-sa-mo-wi-ty(!), nowatorski, do imentu dopasowany do muzyki. Piękna choreografia rozpoczynająca się wdzięczną i romantyczną solówką tancerki i wyjątkowa, niespotykana muzyka tworzą nierozerwalną całość.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Muzyka: Krzysztof Kozłowski
Czas: 6 min

Suita Łemkowska

Rytm, rytm, rytm. Suita łemkowska to piękny obraz tańców wyjątkowej grupy etnicznej jaką są Łemkowie.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Muzyka: Krzysztof Heering
Czas: 11 min

Hej, żywieckie gronicki!

"Ej, żywieckie Gronicki" - żywiołowe, wdzięczne, oryginalne. To impresja choreograficzna tańców i zabaw juhasów; zilustrowana tańcem, znana góralska piosenka pt. "Sarna" oraz taneczna interpretacja jednego z motywów pracy na wsi - prania. Szybki i dynamiczny finałowy "Hajduk" jest kwintesencją charakteru żywieckiego tańca. To choreografia będąca częścią spektaklu Od Wschodu do Zachodu.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Opracowanie muzyczne i wokalne: Arkadiusz Górka
Czas: 11 min

Suita Sądecka

Siuta sądecka to pełna werwy prezentacja "tańczącego chóru". Grupa nie tylko świetnie tańczy, ale daje ekscytujący popis swoich możliwości wokalnych. Niosący się śpiew krakowioków powoduje ciary na plecach. Szybko zmieniające się obrazy choreograficzne i niebywale dobra zabawa na scenie, wzbudzają zaintyeresowanie i wiele emocji.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Opracowanie muzyczne i wokalne: Dominik Lasota
Czas: 9 min

uOd Krosna, ino z pazura

uOd Krosna Ino z Pazura to choreografia złożona z najbardziej znanych tańców regionu krośnieńskiego - Okółki, Równego, Kowala i Krzyżoka. Ma bardzo zróżnicowane tempo, co nadaje jej unikatowego charakteru. Na widzach wrażenie robią często niespotykane i ciekawe kostiumy. Jednym z elementów choreografii jest przedstawienie dawnej pracy na roli, jaką było młócenie zboża czy sianokosy. To część spektaklu Od Wschodu Do Zachodu.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Opracowanie muzyczne: Krzysztof Pytlowany, Ewa Kalińska
Opracowanie wokalne: Jerzy Wiesław Zawisza
Czas: 10 min

Kto ma śwarno żonka

Kto Ma Śwarno Żonka to impresja z Górnego Śląska. W tym niezwykłym regionie taniec jest formą towarzyskiej zabawy, czasem nawet flirtu. Na Śląsku tańce zazwyczaj przypisane są do konkretnych melodii. W naszej impresji usłyszeć można Nie chce cię znać oraz Zasiali górale. W choreografię został wpleciony motyw prac wiejskich - zamiatanie, do znanej ludowej piosenki Mietlorz wcześniej będącej towarzyską zabawą. Choreografia jest częścią spektaklu Od Wschodu do Zachodu.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Opracowanie muzyczne: Ewa Kalińska
Opracowanie wokalne: Daniel Zieliński
Czas: 11 min

W Kadzidlańskim Boru

W Kadzidlańskim Boru to kurpiowska impresja zaczynająca się rytmicznym przedstawieniem pracy drwali w artystycznym ujęciu, która jest przede wszystkim wyjątkowym wokalnym popisem członków Zespołu. Można tu obejrzeć również znane kurpiowskie tańce takie jak Żuraw, Stara baba, Olender i Powolniak. To choreografia będąca częścią spektaklu spektaklu Od Wschodu do Zachodu.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Opracowanie muzyczne: Ewa Kalińska
Opracowanie wokalne: Mariusz Kolinko
Czas: 11 min

Tańce huculskie

Taniec Hucułów to taniec góralski. Cechuje go bardzo duża dynamika i szaleńcze tempo. Choreografia ta pokazuje sprawność tancerzy, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Niezwykłym atutem tej prezentacji jest przepiękna muzyka, zapadająca w ucho, oryginalna i świetnie zagrana przez naszą studencką kapelę.

Choreografia: Robert Śliżewski
Opracowanie muzyczne: Krzysztof Heering
Czas: 11 min

Obrazek Szlachecki

Obrazek szlachecki to propozycja tańczona w kontuszach - naszych najważniejszych, narodowych strojach. Dostojnym polonezem witamy widzów, a następnie przechodzimy do żywiołowego mazura. Prezentację kończymy bardzo ciekawym, mało znanym szlacheckim tańcem jakim jest drabant - w naszym przypadku połączenie marszu z oberkiem.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Muzyka: Mirosław Jakubowski
Czas: 7 min

Polonez z mazurem

Ten Polonez niewątpliwie wprowadza w nastrój balu z XIX wieku. Jest symbolem polskiej dumy narodowej, co podkreślają piękne stroje z okresu Księstwa Warszawskiego. To taniec, który powinien być znany każdemu Polakowi i z pewnością warto zapoznać z nim także zagranicznych gości. To część prezentacji W Warszawskim Salonie.

Choreografia: Jarosław Wojciechowski
Muzyka: Mirosław Jakubowski
Czas: 7 min

Koncerty sezonowe