OFERTA KONCERTOWA
DO 1,5 GODZINY REPERTUARU!
PONAD 50 MŁODYCH ARTYSTÓW NA SCENIE
MUZYKA NA ŻYWO!
Posiadamy szeroki repertuar pieśni, tańców polskich i narodowych, które prezentujemy przy akompaniamencie muzyki na żywo. Mogą być one przedstawione jako:
- koncerty wokalne
- wybrane układy taneczne w dostosowanym do potrzeb czasie od 10 minut (przez 20, 30, 40 minut itd.) do 1,5 godziny
- spektakle wokalno-taneczne
- dużych widowisk (wymagających dużej sceny na sali lub w plenerze)
- koncerty interaktywne, integrujące wykonawców z publicznością (animacje, warsztaty tańca)
Program imprezy opartej o polski folklor to ciekawa oferta dla zagranicznych gości. W repertuarze posiadamy również pieśni patriotyczne, uświetniające imprezy państwowe, a także program sezonowy.
Nasze choreografie
Możemy zbudować dla Państwa program dowolnej długości do 1,5 godziny spośród aktualnych punktów repertuaru. Większość choreografii zawiera partie wokalne. Występy budujemy minimalnie na 4 pary. Dostosowujemy repertuar w zależności od Pańśtwa zapotrzebowania oraz warunków scenicznych.
Koncerty sezonowe
Koncerty wokalne
Koncerty wokalne to prezentacje do 55 min. Mogą one być złożone z piosenek ludowych, utworów patriotycznych, kolęd i pastorałek, pieśni sakralnych. Dostosowujemy repertuar w zależności od Państwa zapotrzebowania oraz warunków scenicznych.
wycinaniec
Wycinaniec Polski czyli kujawiak z oberkiem to niewątpliwie wizytówka naszego Zespołu. Choreografia inspirowana jest łowicką wycinanką, a w układzie można zauważyć kształty, które przywodzą ją na myśl. Początkowo romantyczny kujawiak, przechodzi w coraz szybsze tempo, aby dać początek dynamicznemu oberkowi. Tancerze ubrani są w przepiękne, kolorowe, pasiaste stroje oraz wspaniałe haftowane bluzki. Kostium łowicki jest, obok krakowskiego, najbardziej znanym poza granicami polskim strojem ludowym.
Krakowiak
Nie-sa-mo-wi-ty(!), nowatorski, do imentu dopasowany do muzyki. Piękna choreografia rozpoczynająca się wdzięczną i romantyczną solówką tancerki i wyjątkowa, niespotykana muzyka tworzą nierozerwalną całość.
Suita Łemkowska
Rytm, rytm, rytm. Suita łemkowska to piękny obraz tańców wyjątkowej grupy etnicznej jaką są Łemkowie.
Hej, żywieckie gronicki!
"Ej, żywieckie Gronicki" - żywiołowe, wdzięczne, oryginalne. To impresja choreograficzna tańców i zabaw juhasów; zilustrowana tańcem, znana góralska piosenka pt. "Sarna" oraz taneczna interpretacja jednego z motywów pracy na wsi - prania. Szybki i dynamiczny finałowy "Hajduk" jest kwintesencją charakteru żywieckiego tańca. To choreografia będąca częścią spektaklu Od Wschodu do Zachodu.
Suita Sądecka
Siuta sądecka to pełna werwy prezentacja "tańczącego chóru". Grupa nie tylko świetnie tańczy, ale daje ekscytujący popis swoich możliwości wokalnych. Niosący się śpiew krakowioków powoduje ciary na plecach. Szybko zmieniające się obrazy choreograficzne i niebywale dobra zabawa na scenie, wzbudzają zaintyeresowanie i wiele emocji.
uOd Krosna, ino z pazura
uOd Krosna Ino z Pazura to choreografia złożona z najbardziej znanych tańców regionu krośnieńskiego - Okółki, Równego, Kowala i Krzyżoka. Ma bardzo zróżnicowane tempo, co nadaje jej unikatowego charakteru. Na widzach wrażenie robią często niespotykane i ciekawe kostiumy. Jednym z elementów choreografii jest przedstawienie dawnej pracy na roli, jaką było młócenie zboża czy sianokosy. To część spektaklu Od Wschodu Do Zachodu.
Kto ma śwarno żonka
Kto Ma Śwarno Żonka to impresja z Górnego Śląska. W tym niezwykłym regionie taniec jest formą towarzyskiej zabawy, czasem nawet flirtu. Na Śląsku tańce zazwyczaj przypisane są do konkretnych melodii. W naszej impresji usłyszeć można Nie chce cię znać oraz Zasiali górale. W choreografię został wpleciony motyw prac wiejskich - zamiatanie, do znanej ludowej piosenki Mietlorz wcześniej będącej towarzyską zabawą. Choreografia jest częścią spektaklu Od Wschodu do Zachodu.
W Kadzidlańskim Boru
W Kadzidlańskim Boru to kurpiowska impresja zaczynająca się rytmicznym przedstawieniem pracy drwali w artystycznym ujęciu, która jest przede wszystkim wyjątkowym wokalnym popisem członków Zespołu. Można tu obejrzeć również znane kurpiowskie tańce takie jak Żuraw, Stara baba, Olender i Powolniak. To choreografia będąca częścią spektaklu spektaklu Od Wschodu do Zachodu.
Tańce huculskie
Taniec Hucułów to taniec góralski. Cechuje go bardzo duża dynamika i szaleńcze tempo. Choreografia ta pokazuje sprawność tancerzy, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Niezwykłym atutem tej prezentacji jest przepiękna muzyka, zapadająca w ucho, oryginalna i świetnie zagrana przez naszą studencką kapelę.
Obrazek Szlachecki
Obrazek szlachecki to propozycja tańczona w kontuszach - naszych najważniejszych, narodowych strojach. Dostojnym polonezem witamy widzów, a następnie przechodzimy do żywiołowego mazura. Prezentację kończymy bardzo ciekawym, mało znanym szlacheckim tańcem jakim jest drabant - w naszym przypadku połączenie marszu z oberkiem.
Polonez z mazurem
Ten Polonez niewątpliwie wprowadza w nastrój balu z XIX wieku. Jest symbolem polskiej dumy narodowej, co podkreślają piękne stroje z okresu Księstwa Warszawskiego. To taniec, który powinien być znany każdemu Polakowi i z pewnością warto zapoznać z nim także zagranicznych gości. To część prezentacji W Warszawskim Salonie.